PMS – Pozor, Magor, SOS!

Být ženou je krásný. Nikdy nevíš s jakou náladou se vzbudíš a občas jsi sama překvapená, jakou rychlostí je dokážeš měnit. A žádná magie za tím není. I když na naše mužské polovičky to může často působit jako ta černá.

A co takové náladičky během PMS. Můj přítel se mě zeptal, co že to vlastně je za zkratku, když jsem se tímto „terminusem technicusem“ oháněla a obhajovala, proč jsem příjemná jak osina v zadku. Takže pokud tento článek čte nějaký nevěřící Tomáš, který si nepřipouští realitu Pre-Menstruačního-Syndromu, tak ať čte dál! My si to vážně nevymýšlíme. Něco takového by dokonce ani ženská vymyslet nedokázala a to je naše fantazie hodně bujná a scénáře, které občas vyplodí, by mohly aspirovat na Oscara.

Takže to si tak jedeš v plném nasazení, makáš, frčíš ostošest, pígluješ bejvák, uběhneš deset kiláků, navaříš pro celou rotu a najednou z minuty na minutu rup, bum, cvak.

Řádíš jak černá ruka. Křičíš na svého partnera, proč si neuklidí po sobě ten bordel, že nejsi žádná jeho uklízečka. Za pár minut se zhroutíš do peřin, pustíš si film, brečíš u každého polibku, zachráněné kočičky i rozlitého mlíka. Nakonec zjistíš, že máš hlad. S peřinou na zádech se odplazíš do kuchyně, kde posbíráš bábovku, marmeládu, čokoládu, kyselé okurky, chleba a sádlo, prostě ideální kombinace. Odšouráš se zpátky před telku. Ani nevíš jak, natláskáš do sebe porce pro celej regiment. V zápětí procitneš a usoudíš, že jsi hrozný čuně, vůbec se nedivíš tomu proč jsi tak tlustá, blbá a hnusná. Následuje další salva pláče a do toho přikusuješ bábovku a zajídáš ji poslední nesnězenou kyselou okurkou.

Jako na potvoru se přiřítí chlap, který se tě naprosto nepochopitelně zeptá, jestli jsi tohle všechno jako vážně zvládla sníst. Nafučíš se a poradíš mu, ať se stará o sebe, do toho mu pokládáš otázky, na které existuje pouze jedna správná odpověď. „to mě jako už nemáš rád“, „to jako když přiberu, tak se ti nebudu už líbit“. Nakonec se trochu uklidníš a začneš vrnět jako kotě a potom se nezadržitelně smát. Partner na tebe zírá s vykulenýma očima a opatrně pokládá telefon s vytočeným číslem do Bohnic.

No možná by se PMS mohl taky přeložit jako Pozor Magor, SOS. ! :D

Ale tak hlavní je, že to přežijeme ve zdraví, no ne? :)

PS: chceš si zlepšit náladu okamžitě a střelhbitě? Jo?! Tak mrkni >>sem<<

Daniela Vaněčková
„Pomáhám ženám objevit to kouzlo, které se skrývá ve věku majícím trojku na začátku. Poznáváme společně éru plnou sebevědomí, elánu, tvůrčí energie, překonávání strachů a najití sama sebe. Jsem žena, která s příchodem třicítky roztáhla svá křídla a nasává plnými doušky krásy života.” Můj osobní příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou e-booku 5 důvodů, proč je překročení třicítky nejlepší fází v životě ženy. >> a zároveň e-booku Žárlivost: dobrý sluha, ale zlý pán? >> a také tištěné knihy Dvanáct měsíců před a po >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.