Také tak milujete jaro?

Jaro. To nejkrásnější období celého roku, které začíná jarní rovnodenností a končí letním slunovratem. Stromy pučí, ptáci zpívají, chlapům se začínají zapalovat „lejtka“, tráva se zelená, slunce se vesele pohupuje po obloze a dny se prodlužují.

Jsem moc ráda, že bydlím v našem mírném podnebném pásu, kdy si můžeme užít čtyři roční období. Občas více, než do sytosti. Ta rozmanitost přírody skloubená s cykličností, kterou bychom i my měli dodržovat, je mocná.

Jaro nás po ospalé zimě volá k aktivitě. V zimě se mi nechtělo nic a na jaře se mi najednou chce všechno. Chce se mi smát, ležet na rozkvetlé louce, poslouchat zpěv ptáků. Chce se mi utíkat z ruchu velkoměsta, sportovat venku, tvořit, trávit minuty se zabořeným nosem v šeřících (pylové alergie se mi naštěstí vyhýbají), dokonce i jarní úklid pro mě představuje příjemnou výzvu.

Kdybych měla jaro vystihnout jedním slovem, byl by to OPTIMISMUS. Vše okolo je najednou hezčí, lidi příjemnější, úkoly splnitelnější, okolí rozmanitější. Znáte snad jiné období, které je tak nabíjející? Já ne. V létě je vedro, na podzim je sychravo, v zimě je zima :D

Jediný mínus, které pro mě jaro přináší je nadmíra světla. Večer je to paráda, když se člověk může courat venku téměř do noci a zvládne to bez veřejného osvětlení, ale můj slabý spánek citlivý na světlo, brzy k ránu nezachrání ani žaluzie.

Díky té přemíře jarní energie, kterou mám v tomto ročním období, mě ani nedostatek spánku neodradí od toho si UŽÍVAT – vůni linoucí se ze všech stran, toulky parkem, jízdu na bruslích, chození bosky v trávě a hlavně líbání pod rozkvelými stromy.

Co baví na jaru vás?

Daniela Vaněčková
„Pomáhám ženám objevit to kouzlo, které se skrývá ve věku majícím trojku na začátku. Poznáváme společně éru plnou sebevědomí, elánu, tvůrčí energie, překonávání strachů a najití sama sebe. Jsem žena, která s příchodem třicítky roztáhla svá křídla a nasává plnými doušky krásy života.” Můj osobní příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou e-booku 5 důvodů, proč je překročení třicítky nejlepší fází v životě ženy. >> a zároveň e-booku Žárlivost: dobrý sluha, ale zlý pán? >> a také tištěné knihy Dvanáct měsíců před a po >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.