5 tipů, jak z téhle divnodoby vyjít s úsměvem na tváři

Tenhle rok je prostě divný. A to má tak krásný kulaťoučký datum 2020. (A že sis teď zkusila říct několikrát za sebou „nejkulaťoulinkatější“? Jestli ne, tak ti to teď stejně nedá :D)

Nemusím být žádný astrolog, astronom, číst z křišťálové koule nebo věštit z kávové sedliny, abych věděla, že takhle hezký datum v tomhle životě už nezažijeme. To jednou přebije maximálně rok 2222, dožene rok 2121 a napodobí rok 3030. A to tu budeme existovat jenom ve formě mutace nějakého genu, který po nás zdědí prapravnoučata našich prapravnoučat.

No, takže tu máme nejhezčí rok našeho dospěláckého života. (V roce 2000 jsem já dospělá ještě nebyla. Ale o co míň jsem byla dospělá, o to víc jsem se děsila, že nám vybuchne stolní počítač, protože se nebude umět přeladit z roku 1999 na 2000. Taky si pamatuješ na tu hysterii? Média uměla obstojně vyvolávat paniku už tenkrát). A ten numerologicky nejhezčí rok, který by měl logicky přát zdraví, lásce a hojnosti, prosedíme skoro celý doma. Možná i nemocní nebo s obavou z nemoci.

A když už vystrčíme nos ze dveří a vylezeme ven, tak musíme být zakuklení, že často nepoznáme kdo je kdo, což může být výhoda i nevýhoda zároveň :) Vůbec si teď na podzim připadám jak v nějaký pošmourný gangsterce. Venku mlha, lidi oblečení v černé, na hlavě čepici nebo kapuci a přes obličej roušku…

Jak z téhle zdánlivé nevýhody vytěžit maximum a vyjít z téhle doby s úsměvem na tváři?

  • Zreviduj si lidi a věci, která máš kolem sebe. Přináší nebo ti spíše berou radost ty malé šaty ve skříni a dárky od svého ex? S jakými lidmi tě setkání nabíjí a s kterými spíš ubíjí?
  • Jdi se projít do přírody, zhluboka dýchej a kochej se barvami kolem sebe.
  • Rozvíjej se – čti si, poslouchej inspirativní přednášky, vzdělávej se.
  • Užij si čas se svými myšlenkami – co bys chtěla dělat, až bude vše zase „normální“? Vyhovoval ti současný život? Kam tě to táhne? Jaký sny si toužíš splnit?
  • Najdi si na každém dni něco pěkného. #kazdydenjeduvodkradosti . Radost a smích posilují imunitu a vlévají energii do žil.

Chceš, aby tvůj příští rok byl mnohem lepší, než ten současný? Začni na tom pracovat už teď. Vytvořila jsem pro to úžasný nástroj – Deník radosti.

Karanténa je skvělá příležitost uvědomit si, co v životě chceš a co už naopak nechceš. Zaměřit se, jestli to co máš a děláš, tě naplňuje. I to ti deník pomůže objasnit. Není to totiž jen obyčejný deník, do kterého si budeš každý den psát, co skvělého jsi zažila (i když pro začátek toto dokáže být úžasně léčivé a je to jeho nedílnou součástí). Je to i místo pro tvůj rozvoj, uvědomění si svých hodnot a snů. Místo pro oblíbené vtipy i situace, které si chceš navždy udržet v paměti. Naskýtá se ti v něm i prostor pro odpuštění nebo vypsaní se ze vzteku. Vše pro tvojí pohodu, restart a zářivý rozjezd :)

Daniela Vaněčková
„Pomáhám ženám objevit to kouzlo, které se skrývá ve věku majícím trojku na začátku. Poznáváme společně éru plnou sebevědomí, elánu, tvůrčí energie, překonávání strachů a najití sama sebe. Jsem žena, která s příchodem třicítky roztáhla svá křídla a nasává plnými doušky krásy života.” Můj osobní příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou e-booku 5 důvodů, proč je překročení třicítky nejlepší fází v životě ženy. >> a zároveň e-booku Žárlivost: dobrý sluha, ale zlý pán? >> a také tištěné knihy Dvanáct měsíců před a po >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.