Nalaď se frekvenci sebelaskavosti

To, s jakým nastavením proplouváš životem, určuje tvoji realitu – to, co zažíváš, co se ti děje, jaké lidi máš kolem sebe, jaké dveře se ti otevírají… to vše je odrazem tebe – tvých přesvědčení, emocí a vnitřní reality. Toho, jak se k sobě chováš a o sobě smýšlíš ty sama.

Pokud se nebudeš mít ráda, je dost pravděpodobné, že si do života třeba přitáhneš toxického partnera nebo budeš nevědomky ve vztahu vytvářet takové situace, které tě přimějí se cítit podřadně, nedoceněně. To bude ale odrazem jenom toho, jak se k sobě chováš sama nebo jak se cítíš.

Jak to změnit?

Mrkni na video níže, kde s tebou sdílím hned 3 tipy, jak tohle hovínkovaté nastavení okamžitě obrátit ;)

A pokud raději čteš, tak si přečti přepis videa ještě o něco více níže :D Kam jsem jako bonus přidala ještě jeden tip navíc ;)

Text

Možná už jsi někdy slyšela o tom, že co vysíláš, to přijímáš. A možná si úplně nedokážeš představit, co to znamená nebo si to potřebuješ zopáknout. Takže si dneska o tom něco povíme.

Sama na sobě zřejmě pociťuješ, že to, jakou máš náladu ovlivňuje i to, jak vnímáš situace, který se ti dějí. Pokud jsi vyspalá, spokojená a dobře naladěná, tak tě jen tak něco nerozhází. Pokud ale vstaneš levou nohou neboli prdelí napřed, tak je všechno špatně. Vyleje si ti kafe. Roztrhneš si silonky. Cestou do práce šlápneš do hovna a ještě ti před nosem ujede autobus.

Žádný den jak korálek, ale hnus fialovej. A hezky se v tom rochníš, na ostatní se mračíš, všechno ti vadí a všechno je špatně; a mysl tě v tom ještě začne hojně podporovat a jako na potvoru ti začne otevírat šuplíky tvý 13. komnaty a vytahovat na povrch situace, které tě naštvaly nebo ranily. No a už se vezeš.

Když se ale cítíš dobře, tak ti vylitý kafe, roztrhnutý silonky, i to hovno na botě budou asociovat štěstí.

Pokud teda svoje nastavení alá život stojí za hovno, nezměníš; vědomě se nepřecvakneš nebo se z toho do druhýho dne nevyspíš, tak se to nabaluje a nabaluje a to je následně ten případ, kdy se z normálních lidí začnou stávat zapšklí lidi. Takoví ti morousi, co nikdy nechceš potkat v sámošce a co na tebe volaj policajty, když na vteřinu zaparkuješ na zákazu zastavení.

Jo, takhle se nikdo z nás nenarodí. Miminka jsou úplně čistá stvoření. K tomuto nastavení se lidi postupně formují. Můžou to odkoukat, může je tak formovat společnost, ale především si za to můžou sami, protože vždycky máš možnost volby, jak se ke konkrétní situaci postavíš.

S nepříjemnými nebo konfliktními situacemi se setkáváme dnes a denně. A setkávat se s nimi pořád budeme. Klíč úspěchu je ale v tom, jak ty na ně budeš reagovat. Jestli tě takové sitauce zasáhnou a budeš o nich dlouho dumat a pitvat je ze všech stran nebo po tobě sjedou a nebudeš jim věnovat zbytečnou pozornost.

Sama určitě pozoruješ, že když jsi podrážděná a v blbý energii, tak tě všechno hned rozhodí a jdeš brzy do konfliktu. Když někdo zdržuje, tak za ním nervózně podupáváš nohou a výstražně funíš. Když jsi v pohodě, tak v klidu počkáš nebo řekneš „s dovolením“ a v pohodě, neřešíš.

Je vtipný, že když jsem si u vaření oběda sumírovala o čem budu v tomto videu mluvit, tak mi z ruky vypadla uvařená brambora, která se mi rozprskla na linku a jak hezky padala, tak se pěkně svezla po kuchyňský skříňce, až se rozprskla na zem a já jsem pronesla „no to se může stát jenom mně“ a pak jsem se tomu začala hrozně smát, protože mi to přišlo paradoxní a vtipný, že ze mě vypadne něco takovýho, když chci natáčet video na téma frekvence sebe-laskavosti.

Je v pohodě mít někdy den blbec, je důležitý si občas pobrečet, válet se v posteli nebo nadávat, ale je dobrý v tom nesetrvávat moc dlouho. Když v tom totiž setrváváš moc dlouho, tak to znamená, že se nemáš dost ráda a neumíš být k sobě laskavá.

Když se nebudeš mít ráda, tak si nikdy do života nepřitáhneš to, co si zasloužíš. Respektive ti bude život a každodenní situace odrážet to, jak se k sobě chováš. Pokud si budeš myslet, že jsi neschopná a dávat se na poslední místo, tak to taky bohužel budeš žít.

Není možný se cítit jako hovno a žít na krásný rozkvetlý jarní louce. Respektive možný to je, ale ty všude budeš vidět jenom ty hovna. Protože vrána k vráně sedá a hovno k hovnu sedá :D Když ale otevřeš oči a budeš vnímavá, tak tu překrásnou rozkvetlou jarní louku uvidíš. Budeš ji milovat. Budeš si ji užívat. Nebudeš se jí moc nabažit. A ta jarní louka jsi TY!

Pojď si teď představit situaci, že se máš opravdu ráda. Jsi se sebou spokojená. Usmíváš se od ucha k uchu. Vše se ti daří a máš hezký život plný zdravých vztahů s vyrovnanými lidmi.

Nádherná představa, viď?

Pokud se nebudeš mít ráda, je dost pravděpodobné, že si do života třeba přitáhneš toxického partnera nebo budeš nevědomky ve vztahu vytvářet takové situace, které tě přimějí se cítit podřadně, nedoceněně. To bude ale odrazem jenom toho, jak se k sobě chováš sama nebo jak se cítíš.

Lidé, kteří jsou se sebou v pořádku totiž nikdy nenechají se sebou zametat a hlavně si to k nim nikdo ani nedovolí, protože cítí, že nemůžou. My tu energii, tu frekvenci podvědomě vnímáme. To je fakt.

Pokud na tebe někdo přeci jen zkusí hodit nějakou špínu, tak si to neber osobně. Většinou to reflektuje nastavení toho člověka a dost často to s tebou nemá nic společnýho, jenom mu zrcadlíš nějaké kvality, které máš nebo nemáš a on se s tím nemůže smířit a tak si potřebuje ulevit. To vypovídá ale o něm, nikoliv o tobě…

Ale i přes to zapřemýšlej nad tím, jak se k tobě chovají druzí lidi. Jsou ve tvé přítomnosti rádi a ty v jejich nebo máš pocit, že si tě dost neváží, strefují se do tebe, neocení tě?

To, jakou ladíš frekvenci, určuje tvoji realitu – to, co zažíváš, co se ti děje, jaké lidi máš kolem sebe, jaké dveře se ti otevírají… to vše je odrazem tebe – tvých přesvědčení, emocí a vnitřní reality. Toho, jak se k sobě chováš a o sobě smýšlíš ty sama.

Jak to vědomě změnit?

DECH

Dýchej, počítej do 10. Určitě jsi to už slyšela xkrát, ale zkusila jsi to někdy opravdu? Když cítíš, že jsi v napětí, tak zkus se pořádně okysličit a z hluboka dýchat. Je takové pravidlo 4 – nádech na 4 doby, zadržení dechu na 4 doby, výdech na 4 doby, zadržení dechu na 4 doby a zase nádech a tak dokola dokud nebudeš úplně v pohodě.

MYSL VÍTĚZE

Vybírej si, jakým situacím budeš věnovat pozornost a jak na ně budeš reagovat. Když budeš žít s pocitem, že se ti nemůže stát nic hezkýho, tak se ti taky nestane. Když si budeš myslet, že neuspěješ, tak to tak taky bude. Kdežto, když budeš cítit, že uspěješ, tak uspěješ. Když půjdeš ke zkoušce s takovými pocity a dostaneš třeba za 2. tak pokud budeš mít nastaven neúspěch, budeš z toho skleslá a naštvaná, že ses mohla víc učit. Pokud budeš nastavená na úspěch. Řekneš si bomba, dvojku, jsem dobrá, jdu si dát škopek na stojáka. Vnímáš tam ten rozdíl?

VDĚK

Najdi si každý den aspoň chvilku, abys projevila vděk za to, co v životě máš. Je to fakt silný. Buď vděčná za střechu nad hlavou a teplý jídlo do žaludku třeba.

SEBE-laskavost

Zkus si každý den udělat na sebe pár minut čas, naladit se sama na sebe a přizvat do života nějaké drobnosti, které ti udělají fakt moc dobře. I to ti ukážu v Sebelaskavém máji, který startuje už 1. května a ve kterém ti dám pevné základy pro tvou sebe-lásku a ukážu ti kouzlo sebelaskavosti – těch drobností, které pro sebe můžeš dělat den co den, díky nimž se budeš cítit okamžitě lépe; začneš si jimi zpříjemňovat život; pochopíš, jak velkou moc mají tyto vědomé chvilky pro sebe v běžném životě a odstartuješ jimi úspěšnou cestu za svou sebeláskou.

Pokud tedy chceš z května udělat nejlepší měsíc letošního roku, tak tě srdečně zvu dovnitř této sebelaskavé výzvy, která bude naprosto boží.

A ještě ti chci závěrem říct, že jestli se ti nelíbí ta frekvence, kterou ladíš, tak jednoduše přelaď. Nemusíš poslouchat stále dokola stanici, na které hrajou depresivní melancholické písničky, když ve skrytu duše toužíš po nějakém rockovém nářezu, rozhýbat boky v rytmu samby nebo si chceš z plných plic zazpívat, že piješ s kýmsi colu a vůbec to není náhoda, že u jednoho stolu. :)

Zkus o tom třeba takhle přemýšlet; jako o rádiových stanicích, které můžeš kdykoliv přeladit.

Přeju ti, ať na té své nádherné rozkvetlé jarní louce posloucháš jenom samé hezké písničky.

Daniela Vaněčková
„Pomáhám ženám objevit to kouzlo, které se skrývá ve věku majícím trojku na začátku. Poznáváme společně éru plnou sebevědomí, elánu, tvůrčí energie, překonávání strachů a najití sama sebe. Jsem žena, která s příchodem třicítky roztáhla svá křídla a nasává plnými doušky krásy života.” Můj osobní příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou e-booku 5 důvodů, proč je překročení třicítky nejlepší fází v životě ženy. >> a zároveň e-booku Žárlivost: dobrý sluha, ale zlý pán? >> a také tištěné knihy Dvanáct měsíců před a po >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.