Inspirace: Podpoř svou ženskost pomocí flirt dance

Znáte taneční styl zvaný flirt dance? Dnes vám sebe a svou taneční vášeň představí brněnská lektorka Zuzka Mrkvová alias Juliette dance

Zuzi, jak by ses představila čtenářkám?

Jsem žena, která díky flirt dance našla samu sebe a uvědomila si svou vlastní hodnotu. Dnes kouzlo tohoto tance odhaluji i dalším ženám. Učím je, aby si začaly více vážit samy sebe, měly se více rády a nebály se čerpat sílu (a další výhody) ze své největší přednosti – ženskosti.

A jak bys představila tu ženu, kterou jsi byla, než jsi se začala věnovat profesi, která tě baví a naplňuje?

Než jsem začala učit flirt dance, pracovala jsem v personalistice. Prošla jsem snad všemi pozicemi, od asistentky po personální ředitelku. Práce mě bavila, protože byla hlavně o lidech. Co mě však postupně ubíjelo, byla stále narůstající administrativa a byrokracie. Také mi příliš nevyhovovalo, že jsem byla někdy nucena jednat i proti svému přesvědčení, jelikož to byl požadavek vedení společnosti. No a do třetice – co si budem nalhávat – ten tlak, kdy stojíš jako hromosvod mezi vedením a zaměstnanci, člověku na náladě taky nepřidá. Výsledkem toho všeho se ze mě postupně stala unavená a přepracovaná troska, bez špetky volného času a s věčným pocitem „ne dost dobráctví“.

Věnuješ se tanečnímu stylu zvanýmu flirt dance – můžeš nám o něm povědět trochu víc?

Flirt dance je smyslný ženský tanec. Jeho základ tvoří S-faktor, což je tanečně-protahovací a posilovací cvičení. S-faktor má svůj původ ve striptýzovém tanci. A je pravda, že mnoho lidí si pod názvem „flirt dance“ představí právě striptýz. Tak to ale není. Kromě S-faktoru můžeme ve flirt dance rozpoznat také prvky pilates, ale i různých tanečních stylů (latina, orient, street, twerk, aj.). Je pravda, že flirt dance může mít striptýzovou choreografii, ale to mohou i jiné taneční styly. Na běžných kurzech se se striptýzem prakticky nesetkáme. Proto, milé ženy, je-li tohle váš důvod, proč jste dosud flirt dance nezkusily, na nic nečekejte a jděte na nejbližší lekci či seminář! Nebudete litovat :)

Flirt dance byl pro tebe prvně zábava. Kolik času uplynulo od doby, než se z tvého koníčku stala hlavní pracovní náplň?
Bez 2 měsíců 5 let.

Jaká vedla cesta od práce v personalistice k lektorování tance?

Myšlenka učit přišla asi po půl roce tančení. Když jsem svým mimobrněnským kamarádkám o flirt dance vyprávěla, ohromně je to nadchlo. V jejich okolí ho ale nikde nevyučovali. A mě už tenkrát napadlo, že bych ráda umožnila všem ženám si jej vyzkoušet. I těm, které nežíjí ve velkých městech. Nedovedla jsem si však představit, že bych jednou měla skutečně učit. První velmi nejisté kroky k tomu jsem učinila po necelých 2 letech. Nejprve jsem absolvovala rekvalifikační kurz pro lektory tance a krátce na to jsem začala mít první lekce.

Jak dlouho ti trvalo to rozhodnutí opustit stabilitu původního povolání? Jaký impuls tě k tomu vedl?

Roky! Vystřídala jsem postupně 3 zaměstnání, než mi došlo, že tudy cesta nevede, a že není nic víc, než tady a teď. A tak jsem skončila. V okamžiku, kdy jsem dala výpověď, jsem sama ještě netušila, co přesně budu dělat dál. Nevěřila jsem, že mě může živit něco, co je pro mě hlavně koníčkem. Jenže tím okamžikem výpovědi se všechno začalo dít tak nějak samo. Najednou jsem měla svůj vlastní taneční sál, žádný stálý příjem a ohromné měsíční náklady. Vypsala jsem kurzy  a nechala to v rukou osudu. Začaly přicházet první klientky a nádherné zpětné vazby, a můj sen začal dostávat konkrétní obrysy.

Kdybys mohla udělat na začátku tvé vysněné kariéry něco jinak, co by to bylo?

Vůbec nic. Mockrát mě napadlo, že bych to nebo ono mohla udělat jinak/líp… Ale na druhou stranu věřím, že vše se děje tak, jak má. A už od začátku jsem se snažila dělat vše, jak nejlépe umím. Takže jsem tenkrát ani neviděla žádná lepší řešení. A i když dnes není všechno ideální, má minulá rozhodnutí mě dostala tam, kde právě jsem. A já jsem šťastná.

Byla jsi připravená i na variantu, že by ti tento sen nevyšel a musela by ses ho vzdát? Jaké překážky jsi musela překonávat?

Podnikání je vždycky nejisté, takže i varianty neúspěchu jsem si byla vědoma. Nicméně když člověk něco dělá srdcem a dělá to naplno, pravděpodobnost neúspěchu je mizivá. A na to jsem se snažila soustředit. Mou největší překážkou byl strach. Strach opustit zaměstnání, strach vzdát se pravidelného příjmu, strach z neznámého. Strach z věčného pocitu „ne dost dobráctví“. Strach z toho, že mě mé okolí odsoudí. Tento strach mě ale v určitých podobách provází celý můj život. Den co den se jej snažím přijmout, ale nepodléhat mu. A tentokrát to byl právě tanec, který mi tyto pocity a obavy pomohl a stále pomáhá překonat. Proto věřím, že jsem se rozhodla správně. A každá pozitivní zpětná vazba od mých klientek mě v tom utvrzuje. A kdyby to přeci jen nevyšlo?! No, aspoň jsem to zkusila…

V čem může flirt dance ženám pomoci?

Především v nalezení vlastní hodnoty. Pomáhá ženám přijímat se takové, jaké jsou, a mít se ráda. Probouzí jejich ženskost a smyslnost, které částo vlivem dnešní doby a společenských očekávání potlačujeme. Tím popíráme svou podstatu, což se negativně promítá do všech životních oblastí. No a pak samozřejmě prospívá také jejich tělu, stejně jako jakákoliv jiná fyzická aktivita.

Jsi autorkou i e-booků – co je ta hlavní myšlenka, kterou chceš skrze ně předat?

Že jsou úžasné přesně takové, jaké jsou, a že by se měly mít rády a vážit si samy sebe.

Co bys doporučila ženám, které cítí, že jim v životě něco chybí, ale bojí se udělat ten nejistý krok do neznáma a jít si za svými sny?

Promyslet si, co nejhoršího se může stát, a naplánovat si konkrétní kroky z takové situace. Něco jako „krizový plán“. A pak prostě „skočit“. Protože už budou vědět, že jsou připravené i na nejhorší. Slovy klasika: Kdo, když ne Vy? Kdy, když ne teď?

Více o flirt dance a Juliette dance najdete na tomto odkazu https://juliettedance.cz/

Daniela Vaněčková
„Pomáhám ženám objevit to kouzlo, které se skrývá ve věku majícím trojku na začátku. Poznáváme společně éru plnou sebevědomí, elánu, tvůrčí energie, překonávání strachů a najití sama sebe. Jsem žena, která s příchodem třicítky roztáhla svá křídla a nasává plnými doušky krásy života.” Můj osobní příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou e-booku 5 důvodů, proč je překročení třicítky nejlepší fází v životě ženy. >> a zároveň e-booku Žárlivost: dobrý sluha, ale zlý pán? >> a také tištěné knihy Dvanáct měsíců před a po >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.