Když čekáš na výsledek těhotenského testu…

Dva příběhy, dvě na pohled stejné situace, dva protikladné pocity protkané nervozitou a očekáváním a přesto stejný výsledek.

Před třicítkou…

Zamkneš se v práci s kolegyňkou na záchodě. Ve zpocené ruce těhotenský test. Srdce až v krku. Kolegyňka ti přes zavřené dveře kabinky radí, co s tím testem máš přesně dělat.

Ano, máš pár let do třicítky a nikdy jsi ho neměla v ruce. Ten test. Jeho používání by měli vyučovat nejpozději na střední. Ale ne. Ani na vysoké nás to neučili. Hlavně, že umíme integrály a derivace. To se v reálném světě náramně hodí.

Ostřížím zrakem pozoruješ použitý těhotenský test a čekáš na výsledek. Podupáváš nohou a těch pár vteřin se ti zdá nejdelších ve tvém životě. Modlíš se, ať se tam hlavně neobjeví ta druhá čárka. Protože co bys dělala? Nechala by sis to? Panebože teď vážně není nejlepší doba. Prosím prosím prosím prosím, ať se ta druhá čárka neukáže.

Neukázala!

Ze srdce ti spadne obrovský balvan a kdyby nebyl jenom pomyslný, tak by zajisté roztřískal dlažbu. Následuje obrovská úleva. A o několik hodin později k tobě zavítá i zpožděná menstruace. Ať žije psychika…

Po třicítce…

Překročíš třicítku a biologické hodiny ti začnou bušit, jako o závod. Vlastně nevíš, jestli jsou tvoje vlastní nebo ti okolí nasadilo brouka do hlavy. Každopádně se s partnerem shodujete na tom, že miminko chcete. Takové, které bude mít jeho oči a tvůj smysl pro humor. Hlavně ne obráceně, to byste mu nemohli udělat :)

První pokus, vynechaná menstruace. Běžíš si nadšeně do lékárny koupit těhotenský test. Už se necítíš trapně. Ale naopak – hrdým hlasem oznamuješ na celou lékárnu, co přesně po nich chceš. Protože lidi, já možná budu máma, chápete?! Návod si přečteš ve všech dostupných jazycích. Jsi prostě připravena a v napjatém očekávání.

Sedíš na záchodě, vymýšlíš jména pro děti, sjíždíš všechny emimina, mimibazary a modré koníky a přitom se snažíš ignorovat fakt, že už dlouhé minuty po očku pozoruješ test, na kterém se objevila pouze jedna čárka. Negativní. OK, nevadí. Jedeme dál.

Stejná situace se opakuje už několik měsíců a ty se snažíš rozklíčovat všechny možné důvody, proč to teď prostě nevyšlo a stěží skrýváš své zklamání, když „krámy“ pokaždé udeří v plné síle.

Ale příště, příště už to určitě vyjde! Protože víš co, ty seš prostě skvělá a ready!

Daniela Vaněčková
„Pomáhám ženám objevit to kouzlo, které se skrývá ve věku majícím trojku na začátku. Poznáváme společně éru plnou sebevědomí, elánu, tvůrčí energie, překonávání strachů a najití sama sebe. Jsem žena, která s příchodem třicítky roztáhla svá křídla a nasává plnými doušky krásy života.” Můj osobní příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou e-booku 5 důvodů, proč je překročení třicítky nejlepší fází v životě ženy. >> a zároveň e-booku Žárlivost: dobrý sluha, ale zlý pán? >> a také tištěné knihy Dvanáct měsíců před a po >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.